ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ και ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Οι μαθητές της Γ Λυκείου που έχουν δικαίωμα να συμπληρώσουν Μηχανογραφικό Δελτίο, μπορούν να το κάνουν μέχρι τη Δευτέρα 15/7. Το σχολείο θα είναι ανοιχτό από 09.00 μέχρι 14.00 τις μέρες Τρίτη 9/7 και Δευτέρα 15/7 για να παράσχει βοήθεια σε όσους μαθητές τη χρειάζονται γι αυτό το θέμα ή δεν έχουν λάβει ακόμη τον κωδικό τους, προκειμένου να επεξεργαστούν το Δελτίο τους. Η οριστικοποίηση του Δελτίου ξεκινάει από αύριο Δευτέρα 8/7.

Επιπλέον το σχολείο θα είναι ανοιχτό για οποιαδήποτε εργασία (παραλαβή απολυτηρίων, έκδοση βεβαιώσεων, ενημέρωση κλπ) κάθε εργάσιμη μέρα τον Ιούλιο (μέχρι Πέμπτη 25/7) από 09.00 μέχρι και 13.00. Τον Αύγουστο θα είναι ανοιχτό τις μέρες Πέμπτη 1/8, Πέμπτη 8/8, Τετάρτη 14/7, Πέμπτη 22/7 και Πέμπτη 29/8 και πάλι από 09.00 μέχρι 13.00.

Καλό καλοκαίρι.

Ενημέρωση Λιμενικών Σχολών

Δείτε την προκήρυξη για τις σχολές του Λιμενικού σώματος  εδώ καθώς και την προθεσμία υποβολής της αντίστοιχης αίτησης εδώ

ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

Δείτε εδώ την ενημέρωση σχετικά με την εισαγωγή των υποφηφίων μαθητών του σχολικού έτους 2018-19 στις στρατιωτικές σχολές.

Αρχική
ΑΕΠΠ (ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ - Χλαπάνης Γ. Μηναϊδη Α.) PDF Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 10 Σεπτέμβριος 2011 22:39

Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Προγραμματισμός μαθήματος 2013-2014:

Σεπτέμβρης-Οκτώβρης        Ακολουθία-Επιλογή ΚΕΦ1,2,7,8

Νοεμβρης-Δεκέμβρης          Δομή Επανάληψης, ΚΕΦ2,8,6

Γενάρης-Φλεβάρης-Μάρτης  Πίνακες ΚΕΦ3,9

Απρίλης                            Τμηματικός Προγραμματισμός ΚΕΦ10

Μάης                                Επανάληψη

Κατεβάστε, αν θέλετε υλικό και ενδεικτικές ασκήσεις από εδώ:  ΑΕΠΠ Χλαπάνης Γ.

Δείτε αν θέλετε και τη διδακτική προσέγγιση του μαθήματος που προτείνουμε (άρθρο) και ορισμένες μεθοδολογικές προσεγγίσεις (εδώ).

Επίσης μπορείτε να προσπαθήσετε να απαντήσετε στις ερωτήσεις:

Θεωρητικές ασκήσεις

Ερωτήσεις σε πίνακες

ή/και να λύσετε κάποιες από τις ασκήσεις του μαθήματος (εδώ).

Παρακάτω παρουσιάζεται υλικό που χρησιμοποιείται στο μάθημα:

Συμβόλαιο Μαθήματος:

Αξίζει τον κόπο να προσπαθήσετε να απαντήσετε σε ερωτήσεις σχετικές με τους πίνακες, καθώς και σε κάποιες ερωτήσεις θεωρίας από τα κεφάλαια 1,2 και 3 του βιβλίου.

Διάφορα βίντεο σχετικά με τον αλγόριθμο ταξινόμησης "φυσαλίδας":

Ακόμη μπορεί να βρείτε ιδιαίτερα χρήσιμες τις εξής συνδέσεις:

Γλωσσομάθεια Διερμηνευτής της Γλώσσας Αρχική σελίδα Παναγιώτη Τσιωτάκη Το στέκι των πληροφορικών

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 04 Νοέμβριος 2013 07:26