ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2018

Δείτε το δελτίο  τύπου εδώ    και τη σχετική ενημέρωση εδώ

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ 2018

Δείτε εδώ την ενημέρωση και εδώ τις αντίστοιχες προθεσμίες για τις σχολές Εμπορικού Ναυτικού

ΑΝΙΧΝΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΙΤΙΟΤΗΤΑ

Δείτε εδώ  την εργασία της κ. Χριστίνας Χαχόλα καθηγήτριας του 2ου ΓΕΛ Κω στο πρόγραμμα δραστηριοτήτων του σχολικού έτους 2017-18.

Αρχική ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΘΕΜΑΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 11 Σεπτέμβριος 2011 08:10

Περιληπτικός Εσωτερικός Κανονισμός του Σχολείου (επικαιροποιημένος 2011-2012).

Όλοι όσοι ανήκουν στη σχολική κοινότητα (μαθητές και καθηγητές) οφείλουν να είναι στο χώρο εργασίας τους, οι μεν πρώτοι την ώρα των μαθημάτων τους οι δε δεύτεροι την ώρα της υπηρεσίας τους. Αν για οποιαδήποτε λόγο πρέπει να απομακρυνθούν από το σχολείο, οφείλουν να ζητήσουν άδεια από τη διεύθυνση του σχολείου.

Ειδικά για όσους προσπαθούν να εγκαταλείψουν το χώρο του σχολείου θέτοντας σε κίνδυνο τη σωματική τους ακεραιότητα (π.χ πηδώντας τα κάγκελα) θα επιβάλλονται αυστηρές κυρώσεις.

Κινητά τηλέφωνα

Δεν επιτρέπεται η χρήση κινητών τηλεφώνων στην τάξη, τόσο από τους μαθητές όσο και από τους καθηγητές.

Κάπνισμα

απαγορεύεται αυστηρά σε όλους τους χώρους του σχολείου και αυτό αφορά τόσο τους μαθητές όσο και τους καθηγητές.

Συμπεριφορά

Τόσο οι μαθητές όσο και οι καθηγητές οφείλουν να συμπεριφέρονται με ευπρέπεια, σεβασμό και ευγένεια. Να σέβονται την προσωπικότητά του άλλου και να καλλιεργούν πνεύμα συνεργασίας. Η απρεπής συμπεριφορά, η χειροδικία, η άσκηση βίας καθώς και οι άκοσμες εκφράσεις θεωρούνται παραπτώματα και αντιμετωπίζονται αναλόγως και κατά περίπτωση από τον Διευθυντή τού Σχολείου ή από τον Σύλλογο των Διδασκόντων.

Υλικό

Όλοι πρέπει να σέβονται την υλικοτεχνική υποδομή του σχολείου.

Αναλυτικά παρουσιάζονται όλα τα θέματα στον πλήρη εσωτερικό κανονισμό.  Αν θέλετε μπορείτε να κατεβάσετε και τον περιληπτικό Εσωτερικό Κανονισμό.

Τελευταία Ενημέρωση στις Κυριακή, 29 Ιανουάριος 2012 01:14