Τροποποιήσεις στις διαδικασίες των πανελλαδικών εξετάσεων Γενικών Λυκείων

Δείτε στους παρακάτω υπερσυνδέσμους τις τροποποιήσεις στις διαδικασίες των πανελλαδικών εξετάσεων.  Δείτε τη σχετική εγκύκλιο εδώ και το αντίστοιχο ΦΕΚ εδώ

ΕΓΚΥΚΛΙΟΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2017

Δείτε την εγκύκλιο και τις οδηγίες για τα ειδικά μαθήματα   στους παρακάτω υπερσυνδέσμους 1 2 3

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2017

Δείτε για τα ειδικά μαθήματα το δελτίο τύπου εδώ  και την ανακοίνωση εδώ

mod_vvisit_counterΣήμερα36
mod_vvisit_counterΧτές111
mod_vvisit_counterΑυτήν την εβδομάδα465
mod_vvisit_counterΤην προηγούμενη εβδομάδα471
mod_vvisit_counterΑυτό το μήνα1569
mod_vvisit_counterΤον προηγούμενο μήνα2937
mod_vvisit_counterΣυνολικά710470

Η δική σου IP: 10.2.33.21
 ,
Σήμερα: Φεβ 24, 2018
Αρχική ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΘΕΜΑΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 11 Σεπτέμβριος 2011 08:10

Περιληπτικός Εσωτερικός Κανονισμός του Σχολείου (επικαιροποιημένος 2011-2012).

Όλοι όσοι ανήκουν στη σχολική κοινότητα (μαθητές και καθηγητές) οφείλουν να είναι στο χώρο εργασίας τους, οι μεν πρώτοι την ώρα των μαθημάτων τους οι δε δεύτεροι την ώρα της υπηρεσίας τους. Αν για οποιαδήποτε λόγο πρέπει να απομακρυνθούν από το σχολείο, οφείλουν να ζητήσουν άδεια από τη διεύθυνση του σχολείου.

Ειδικά για όσους προσπαθούν να εγκαταλείψουν το χώρο του σχολείου θέτοντας σε κίνδυνο τη σωματική τους ακεραιότητα (π.χ πηδώντας τα κάγκελα) θα επιβάλλονται αυστηρές κυρώσεις.

Κινητά τηλέφωνα

Δεν επιτρέπεται η χρήση κινητών τηλεφώνων στην τάξη, τόσο από τους μαθητές όσο και από τους καθηγητές.

Κάπνισμα

απαγορεύεται αυστηρά σε όλους τους χώρους του σχολείου και αυτό αφορά τόσο τους μαθητές όσο και τους καθηγητές.

Συμπεριφορά

Τόσο οι μαθητές όσο και οι καθηγητές οφείλουν να συμπεριφέρονται με ευπρέπεια, σεβασμό και ευγένεια. Να σέβονται την προσωπικότητά του άλλου και να καλλιεργούν πνεύμα συνεργασίας. Η απρεπής συμπεριφορά, η χειροδικία, η άσκηση βίας καθώς και οι άκοσμες εκφράσεις θεωρούνται παραπτώματα και αντιμετωπίζονται αναλόγως και κατά περίπτωση από τον Διευθυντή τού Σχολείου ή από τον Σύλλογο των Διδασκόντων.

Υλικό

Όλοι πρέπει να σέβονται την υλικοτεχνική υποδομή του σχολείου.

Αναλυτικά παρουσιάζονται όλα τα θέματα στον πλήρη εσωτερικό κανονισμό.  Αν θέλετε μπορείτε να κατεβάσετε και τον περιληπτικό Εσωτερικό Κανονισμό.

Τελευταία Ενημέρωση στις Κυριακή, 29 Ιανουάριος 2012 01:14